Opisy produktów dla sklepów internetowych

01

Profesjonalne opisy produktów w Twoim sklepie internetowym

Opisy produktów to przede wszystkim niezbędny element każdego sklepu internetowego

Dlaczego? Ponieważ to, w jaki sposób prezentujesz produkty w Twoim sklepie internetowym, jest Twoją wizytówką. Niewątpliwie jakość contentu w rezultacie przekłada się na podejmowanie decyzji zakupowych przez klientów. 

Dlatego też zadbaj o to, by prezentowane przez Ciebie dane produktowe były wiarygodne, spójne oraz poprawne. Pomożemy Ci z tym! 

Pobierz gotowe opisy produktów

Nie musisz już poświęcać czasu na naprawdę czasochłonne uzupełnianie opisów produktów w Twoim sklepie internetowym. Zleć to profesjonalnemu zespołowi Content Cloud i pobierz opisy produktów jednym kliknięciem.

Czym są opisy produktów?

Poprzez opisy produktów rozumiemy dane produktowe takie jak: atrybuty i ich wartości, opisy atrybutów, zdjęcia, opis skrócony, dane logistyczne oraz pliki. Dodatkowo oferujemy również tworzenie unikatowych treści marketingowych prezentujących produkt.

Zdjęcia

Dla każdego produktu udostępniamy przynajmniej jedno zdjęcie. Każde zdjęcie jest przez nas automatycznie weryfikowane pod kątem jakości. Zyskujesz więc gwarancję, że produkt bez zdjęcia lub ze zdjęciem o złej jakości nie odstraszy potencjalnego klienta Twojego sklepu internetowego. Zajmujemy się również profesjonalną fotografią produktową. Jeśli potrzebujesz zdjęć typu packshot lub innych chętnie wykonamy je dla Ciebie. Po więcej informacji zapraszamy na podstronę Fotografia produktowa .

Atrybuty

Atrybuty (cechy produktu) służą prezentowaniu specyfikacji technicznej. Ponadto mogą zostać wykorzystane do filtrowania produktów po określonych parametrach w Twoim sklepie internetowym. Co ważne, atrybuty udostępniamy w zestandaryzowanym szablonie. W wyniku tego otrzymujesz od nas spójną kolejność i nazewnictwo atrybutów pomimo tego, że dane pochodzą od różnych producentów. Wraz z atrybutami i ich wartościami dostarczamy również opisy samych atrybutów. Umieszczając je w sklepie internetowym, ułatwisz Twoim klientom zrozumienie znaczenia poszczególnych, często specjalistycznych cech produktowych.

Dane logistyczne

Dane logistyczne są niezbędne m.in. do oszacowania możliwości transportowych czy planowania ułożenia na półkach sklepowych. Właśnie dlatego udostępniamy wszystkie ważne informacje takie jak wymiary produktu, waga, itp.

Opisy marketingowe​

Oferujemy również usługi profesjonalnego tworzenia treści - copywritingu. Tworzymy unikatowe opisy marketingowe produktów wzbogacone o nagłówki, multimedia, itp. Opisy marketingowe są zgodne z SEO, dzięki czemu jeszcze bardziej wyróżnią Cię spośród konkurencji.
Po więcej informacji zapraszamy na podstronę Copywriting.

Opis skrócony ​

Niewątpliwie opis skrócony jest bardzo ważnym elementem, ponieważ pełni funkcję wstępu. Jego zadaniem jest zachęcenie potencjalnego kupującego do zapoznania się z bardziej szczegółowymi cechami produktu. Oprócz tego istotnie wspiera pozycjonowanie w wyszukiwarkach. Jako specjaliści w tworzeniu profesjonalnych opisów produktów doskonale wiemy, co powinno być ujęte w opisie skróconym każdego produktu.

Pliki

W Content Cloud przechowujemy i udostępniamy pliki takie jak: etykiety energetyczne, instrukcje obsługi produktów, schematy montażowe, czy certyfikaty.

Wiarygodne źródła

Dane pochodzą bezpośrednio od producentów. Co ważniejsze, są zgodne z obecnie obowiązującymi regulacjami prawnymi oraz standardami UE.

Kontrola jakości

Każdy produkt przechodzi przez weryfikację jakości. W związku z tym otrzymujesz kompletny i gotowy produkt, podczas gdy czas realizacji nie ulega wydłużeniu.

Automatyczne pobieranie

Automatycznie pobierzesz opisy produktów, ponieważ udostępniamy własne API. Co więcej, jesteśmy w stanie zintegrować się z każdym sklepem czy platformą sprzedażową.

02

Opisy produktów - cennik

Każdą wycenę przygotowujemy indywidualnie w zależności od:

  • ilości produktów w Twoim asortymencie;
  • ilości nowych produktów, które pojawiają się na rynku i dochodzą do Twojej oferty.

Ceny rozpoczynają się już od 250 zł / miesiąc.

Skontaktuj się z nami, by wycenić usługę.

karta produktu

W naszych systemach pod hasłem „opis produktu” udostępniamy: cechy i atrybuty, dane logistyczne, wymiary, zdjęcia, skrócony opis tekstowy, instrukcje obsługi, etykiety energetyczne, itp.

Baza danych Content Cloud obsługuje dowolne kategorie produktów. Naszą specjalizacją jest branża AGD/RTV/IT. 

Tworzymy opisy produktów również dla takich kategorii jak: sprzęt sportowy, artykuły dekoracyjne, zabawki, artykuły sezonowe, meble, akcesoria kuchenne, itp. Stale poszerzamy naszą bazę danych, dzięki czemu ilość kategorii produktowych wciąż wzrasta.

Tak. Dla każdej z grup produktowych (kategorii) definiujemy indywidualny szablon zawierający konkretny zestaw atrybutów. Dzięki temu produkty z wybranej podkategorii są w pełni porównywalne.  

Tak. Udostępniamy specjalne metody API umożliwiające budowanie filtrów na stronie internetowej klienta.

Integrację swojego systemu e-commerce możesz wykonać  sam, na podstawie dostarczanej przez nas dokumentacji lub możesz zlecić to naszemu zespołowi programistów. Udostępniamy również gotowe integracje dla wybranych platform sprzedażowych.

Po podpisaniu umowy współpracy przekażemy Ci dostępy do systemu, w którym będziesz wyszukiwać i przeglądać gotowe opisy. Ty decydujesz, które opisy pobierzesz i znajdą się na Twojej stronie. Wystarczy jedno kliknięcie.

W sytuacji, gdy nie uda Ci się znaleźć gotowego opisu produktu, rejestrujesz zgłoszenie w systemie. Nasz zespół pozyskuje niezbędne dane i udostępnia do pobrania z Content Cloud.

Zazwyczaj czas realizacji wynosi 1-2 dni roboczych. Skontaktuj się z nami jeśli pilnie potrzebujesz opisu produktu, a nasi specjaliści udostępnią go dla Ciebie nawet tego samego dnia.